Стара фортеця, Делі, Індія

Стара фортеця Делі

Про Стару фортецю в Делі

Стара фортеця знаходиться в Делі на місці найдавніших будівель, що знаходилися тут, згідно з даними археологів, від 1000 року до нашої ери. Друга назва архітектурного пам’ятника – Пурана Кіла. Нині спорожнілі кріпосні стіни оточені залишками Дінпанаха – так називається шоста зона Делі, будівництво якої почав другий могольский імператор Хумаюн. Вже в 1540 році його скинув афганський вождь Шер-шах, прибудувавши до фортеці нові споруди. Тоді цитадель перейменували в Шер-ГАРХІ, що перекладається як Фортеця Лева. Коли Шер-шах помер у 1545 році, трон знову зайняв Хумаюн. Він повернув форт в 1555 році, але помер вже в наступному році. Імперія Сурі протрималася ще всього 10 років. До наших днів з усіх палаців, будинків і маси інших будівель на території Старої фортеці, створених двома правителями, збереглася тільки мечеть Шер-шаха і бібліотека Хумаюна.

Архітектурний ансамбль

Фортеця була побудована з червоного пісковика. Спорудження непогано збереглося до нашого часу. Сюди ведуть троє воріт з напівкруглими вежами, декорованими мармурової і керамічної плитками. Для відвідувачів відкриті тільки Великі ворота. Південні ворота Брами Хумаюна, а також Заборонені ворота закриті. В обробці воріт використовували різьблення по каменю, що стало відмінною рисою архітектурного стилю Великих Моголів. Всі ворота зроблені з пісковику. Всі вони прикрашені різьбленими балконами, а також павільйонами на тонких колонах, які нагадують Раджастанський стиль і пізню архітектуру цих місць.
Висота стін фортеці досягає 18 метрів, їх товщина – 15 метрів, а загальний периметр перевищує півтора кілометра.

Велика частина будівель всередині фортеці не збереглася. В межах кріпосних стін вціліли лише дві споруди: розкішна мечеть біля західного входу – Кіла-і-Кухна Масджид, а також і вежа Шер-Мандал, в якій знаходилася бібліотека. Вони були побудовані Шер-шахом. Близько південних воріт є маленький музей, де виставлена ​​статуя епохи Маур’їв.

Околиці

Прогулянка по Старій фортеці в Делі займе трохи більше години, так що екскурсію можна поєднати ще й з відвідуванням зоопарку, розташованого в 100 метрах від Пурана Кіла. На ставку біля стін форту пропонуються водні прогулянки на човні. Після можна оглянути мавзолей Хумаюна, а також мавзолей Нізамуддін.

Ходить легенда, що раніше на місці фортеці було древнє місто Індрапрастха, яке описував в епосі Махабхарата.

Швидкий підбір туру в Делі:
[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ на підбір туру в Делі” submit_button_text=’Отримати найкращі пропозиції’][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Дата вильоту” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Дорослих” type=”select” required=”1″ options=”1,2,3,4,5,6,7″][contact-field label=”Дітей” type=”select” options=”0,1,2,3,4,5″][/contact-form]
Популярні пам’ятки Делі
Стара фортеця Делі