Монастир Святої Катерини

Монастир Святої Катерини

Монастир Святої Катерини

Про місце Монастир Святої Катерини

У єгипетському курорті Шарм-ель-Шейх мандрівникам пропонують безліч екскурсій. Одна з них – до монастиря Святої Катерини. Це нині діючий православний грецький монастир, що знаходиться в священному місці – біля підніжжя гори Синай.

Монастир Святої Катерини розташований біля гори Мойсея на Синайському півострові. Всі будівлі монастиря знаходяться на висоті 1570 метрів. В даний час він відкритий для відвідувачів і є чинним. На території монастиря Шарм-ель-Шейха знаходиться ще кілька історично значущих об’єктів. В основному мешканці монастиря – православні греки. До цього дня до нього здійснюють паломництво.

На місці незгораючого тернового куща

Заснований монастир Святої Катерини був в VI столітті. Історія пам’ятки багата, велике значення має і місце заснування, і реліквії, які там зберігаються. Згідно з біблійним переказом, на місці монастиря зростав незгораючий кущ або неопалима купина. Той самий кущ, в якому пророку Мойсею явився Бог. Тому з давніх часів на місці нинішнього монастиря Святої Катерини селилися ченці-відлюдники. Вони і попросили правителів про будівництво на цьому місці церкви. Монастир Шарм-ель-Шейха пережив арабські і турецькі завоювання. Однак після навали арабів на території монастиря Святої Катерини з’явилася невелика мечеть.

Ім’я Святої Катерини монастирю Шарм-ель-Шейха дали в XI столітті. З того часу тут зберігаються мощі святої, доступ до яких відкритий для віруючих. Що цікаво, монахи дарують відвідувачам срібний перстень з написом грецькою мовою «Свята Катерина».

Бібліотека, що поступається тільки Ватиканській

У наш час монастир складається з декількох будівель. Головна – храм Базиліка Преображення, присвячений Преображенню Господньому. Неподалік розташована і Каплиця Неопалимої Купини. Туристи з Шарм-ель-Шейха також можуть побачити в комплексі колодязь Мойсея, каплиці імені різних святих, трапезну, сад.

Один із скарбів монастирі Святої Катерини в Шарм-ель-Шейху – бібліотека. У ній зберігаються стародавні листки із записами з Біблії, псалтирів, Синайського кодексу. Не всі тексти, які раніше зберігалися в монастирі Святої Катерини, вдалося зберегти. Однак донині монахи зберігають велику колекцію унікальних старовинних ікон і рукописів. Приблизно 1700 сувоїв і більше 3000 манускриптів, близько 5000 книг, написаних на різних мовах, зберігаються тут. Є думка, що за значимістю вони можуть поступитися тільки бібліотеці Ватикану.

Побачивши історичну пам’ятку, мандрівники з Шарм-ель-Шейха не повинні залишити без уваги і саме місце, де розташований монастир. Адже гора Синай також пов’язана з біблійними переказами і є місцем паломництва. Словом, кращого аргументу на користь того, що на курорті Шарм-ель-Шейх є чим зайнятися, окрім загоряння на пляжі, не знайти.

Є запитання по Єгипту?

Зателефонуйте нашому експерту на номер 097 7304745 або ж заповніть форму запиту та відправте. Оперативну відповідь отримаєте по телефону чи на електронну пошту


Менеджер Денис
Денис 097 7304745 Експерт по Єгипту
[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ по Єгипту” submit_button_text=’Надіслати’][contact-field label=”Як до Вас звертатися?” type=”name” /][contact-field label=”E-mail” type=”email” /][contact-field label=”або № тел” type=”text” /][contact-field label=”Ваше запитання:” type=”textarea” /][/contact-form]
Підбір туру в Шарм-ель-Шейх

Заповніть форму та надішліть нам. Ми зробимо Вам найвигіднішу пропозицію!

[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ на підбір туру в Шарм-ель-Шейх” submit_button_text=’Отримати найкращі пропозиції’][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Дата вильоту” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Дорослих” type=”select” required=”1″ options=”1,2,3,4,5,6,7″][contact-field label=”Дітей” type=”select” options=”0,1,2,3,4,5″][contact-field label=”Побажання” type=”textarea”][/contact-form]
Популярні готелі Шарм-ель-Шейха

Записи не найдены