Архітектурний комплекс Кутб-Мінар

Кутб-Мінар

Архітектурний комплекс Кутб-Мінар – це найвищий мінарет в світі, побудований з цегли. Його будівництво здійснювало кілька поколінь правителів Делійського султанату. Знаходиться пам’ятник в районі Мехраулі. У мінареті відображені історичні пам’ятки різних епох.

Мінарет Кутб-Мінар

Цегляний мінарет досягає висоти 72,6 метрів. Спорудження являє собою пам’ятник Делі, що відноситься до середньовічної індо-ісламської архітектури. Пам’ятка є об’єктом всесвітньої спадщини і захищається організацією ЮНЕСКО.
Мусульманський правитель Індії був вражений афганським Джамскім мінаретом. Тому Кутб уд-Дін Айбек в кінці XII століття задумав будівництво мінарету, який би його перевершував. Але ініціатору вдалося завершити тільки фундамент. Спадкоємцем правителя Ілтутмиш були добудовані наступні три яруси споруди. Тільки в 1368 році Фируз-шах Туглак спорудив п’ятий і останній яруси. Таким чином, в оформленні мінарету простежується розвиток архітектурного стилю в Індії.
Першочергова мета мінарету архітектурного комплексу Кутб-Мінар в Делі – заклик людей на молитву в мечеть. Ще вона використовувався в якості вежі перемоги, що характеризує потужність ісламу, а також в якості оглядової вежі, що забезпечувало охорону міста. Деякі історики стверджують, що мінарет був названий на честь першого тюркського султана Кутбуддіна Айбак, інша гіпотеза – назва елемента ім’ям святого Кхваджа Кутбуддіна Бахтіяра Каки, переселився до Індії з Багдада і заслужив авторитет у Акбара.
Діаметр основи мінарету – близько 15 метрів, в вечрхней частини діаметр трохи більше 3 метрів.
Незвичайні орнаменти і їх невідповідність Ісламу обумовлені використанням каменю з руїн зруйнованих храмів індуїстів. В результаті з’явилося незвичайне поєднання, свого роду, злиття різних релігій в єдиному архітектурному спорудженні.

Мінарет Ала-і-Мінар

Ще один мінарет архітектурного комплексу Кутуб Мінар – Ала-і-Мінар. Його побудував Алауддін Хильджи. Повинна була вийти конструкція, в два рази перевищує мінарет Кутб-Мінар. Однак будівництво припинилося на висоті 24,5 метрів.

Мечеть Кувват-уль-Іслам

Мечеть Кувват-уль-Іслам на території архітектурного комплексу Кутуб Мінар відома ще й під назвою Велика мечеть Делі. Її назва перекладається, як Міць Ісламу. Звів будова Кутб-уд-Дін Айбек, який заснував орден мамлюків. Будівництво почалося в 1190 році. Будівля виконана з двадцяти семи зруйнованих індуїстських і джайнских храмів. Це перша мечеть, яку побудували після ісламського завоювання в Делі. Наступні роки мечеть розширювала територію, з’являлися нові прибудови. Сьогодні вона зруйнована, але навіть по руїнах можна охарактеризувати ісламську архітектуру.

Ворота Ала-і-Дарваза і колона

Є в архітектурному комплексі Кутуб Мінар в Делі ворота Ала-і-Дарваза значного розміру. Їх побудував Алауддін – перший султан династії Хильджи.
Велика загадка пам’ятника в Делі – залізна семиметрова колона, вага якої досягає 6 тонн. Її спорудив цар Кумарагупти I, що правила в Північній Індії в 320-540 роках.

Швидкий підбір туру в Делі:
[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ на підбір туру в Делі” submit_button_text=’Отримати найкращі пропозиції’][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Дата вильоту” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Дорослих” type=”select” required=”1″ options=”1,2,3,4,5,6,7″][contact-field label=”Дітей” type=”select” options=”0,1,2,3,4,5″][/contact-form]
Популярні пам’ятки Делі
Кутб-Мінар