Мечеть Джама Масджид

Про Мечеть Джама Масджид

Делійська соборна мечеть або Мечеть Джама Масджид – це основна мечеть Старого Делі. Закладена вона була при Шаху Джахане, який побудував Тадж Махал. Роботи були закінчені до 1656 році.

Оригінальна назва мечеті – «мечеть, командуюча поданням світу». В її внутрішньому дворі може одночасно розміститься до 25 тисяч віруючих. Найважливіша реліквія – копія написаного на шкірі оленя Корану.

Споруда мечеті стала результатом зусиль понад 5 тисяч робочих. Роботи велися більше шести років. Вартість будівництва на ті часи склала 1 мільйон рупій. Шахом Джаханом було побудовано ще кілька мечетей не тільки в Делі, але і в Агре, Аджмера і Лахорі.

Святині

Головні святині Соборної мечеті крім копії Корану – взуття, волосся з бороди і відбиток ноги на камені, що належать пророку Мухаммеду, а також осколок від його надгробка, що стояв колись над його могилою.

Будівля

Будівля мечеті вважається найціннішим архітектурним комплексом не тільки Делі, а й усього світу. Центральний вхід знаходиться зі східного боку. Щоб увійти до мечеті, слід піднятися по 35 сходам. Висота храму – 61,3 метра, 2 мечеті височать вгору на 40 метрів.
Мечеть Джама Масджид розташована неподалік від Червоного форту.

Всередині знаходиться просторий молитовний двір, площа якого 400 кв. метрів. Віруючі вважають це місце особливим. Мечеть стоїть на десятиметровій платформі, підносячись над містом. Для будівництва було обрано найвищу точку в місті Делі. Будівля святині побудована з червоного пісковика, купола облицьовані білосніжним мармуром. Кожен день в молитовному дворі збираються віруючі, повністю заповнюючи цю територію по п’ятницях в релігійні свята. По центру стоїть басейн, який використовується для обмивання перед молитвою ніг, рук і обличчя. По кутах внутрішнього двору в формі квадрата стоять стрункі мінарети, які закінчують мармурові купола, що йдуть в небо. В архітектурі мечеті були використані арочні входи, кутові вежі та сорокаметрові мінарети.

Сьогодні для відвідування доступний тільки південний мінарет, звідки відкривається чудовий вид на околиці. Під час служби забороняється входити в мечеть людям не мусульманського віросповідання. В наші дні Мечеть Джама Масджид в Делі є символом мусульманської історії країни, а також символом з’єднання релігій.

Швидкий підбір туру в Делі:
[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ на підбір туру в Делі” submit_button_text=’Отримати найкращі пропозиції’][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Дата вильоту” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Дорослих” type=”select” required=”1″ options=”1,2,3,4,5,6,7″][contact-field label=”Дітей” type=”select” options=”0,1,2,3,4,5″][/contact-form]
Популярні пам’ятки Делі