Луксорський храм - найбільше архітектурне творіння давньоєгипетської цивілізації

Луксорський храм

Луксорський храм, Хургада, Єгипет

Про місце Луксорський храм

Луксорський храм — найбільше архітектурне творіння давньоєгипетської цивілізації, що вражає не тільки грандіозними масштабами, а й безумовної гармонією, пропорційністю і досконалістю форм.

На місці древнього святилища

Історія Луксорського храму багата подіями, що знайшли відображення в його архітектурному образі. Храм побудований на місці, що вважалося священним задовго до його створення, більше 4-х тисяч років тому. В епоху Середнього царства на цьому місці почали зводити перші релігійні споруди, але дану пишність архітектурний ансамбль знайшов в епоху Нового царства, за часів знаменитих фараонів.

Таємний скарб Луксорського храму

Храм в Луксорі знаменитий високою якістю і красою ландшафтів, що покривають стіни його будівель. Широко відомі рельєфи на пілонах, що зображують битву Рамсеса при Кадеші; стіни колонади при Тутанхамоні були декоровані сценами святкування дня родючості; внутрішні будівлі — святая святих — покриті прекрасними рельєфами з зображенням сцен з життя Аменхотепа III.

Свій найцінніший скарб Луксорський храм відкрив дослідникам тільки в 1989 році, коли при реконструкції західної частини храму було знайдено схованку з приголомшливими скульптурами, що колись прикрашали храм.
Храм в Луксорі, Єгипет
Кількість статуй, їх ретельне поховання в шахті, говорять про те, що вони були відібрані і приховані усвідомлено. Ймовірно, в епоху римського завоювання жерці і служителі храму, побоюючись за збереження тисячолітніх цінностей, прийняли рішення заховати їх. Ніяких письмових свідчень даної події не збереглося, залишився тільки результат — збори прекрасних скульптур, які стали перлинами колекцій єгипетських музейних зібрань усього світу. Однак, для мандрівника, який відвідав Луксор в наш час, важливіше те, що більшу частину скарбів Луксорського храму можна побачити в місцевому музеї.

Є запитання по Єгипту?

Зателефонуйте нашому експерту на номер 097 7304745 або ж заповніть форму запиту та відправте. Оперативну відповідь отримаєте по телефону чи на електронну пошту


Менеджер Денис
Денис 097 7304745 Експерт по Єгипту

Підбір туру в Хургаду

Заповніть форму та надішліть нам. Ми зробимо Вам найвигіднішу пропозицію!