Луксорський храм - найбільше архітектурне творіння давньоєгипетської цивілізації

Луксорський храм

Луксорський храм, Хургада, Єгипет

Про місце Луксорський храм

Луксорський храм – найбільше архітектурне творіння давньоєгипетської цивілізації, що вражає не тільки грандіозними масштабами, а й безумовної гармонією, пропорційністю і досконалістю форм.

На місці древнього святилища

Історія Луксорського храму багата подіями, що знайшли відображення в його архітектурному образі. Храм побудований на місці, що вважалося священним задовго до його створення, більше 4-х тисяч років тому. В епоху Середнього царства на цьому місці почали зводити перші релігійні споруди, але дану пишність архітектурний ансамбль знайшов в епоху Нового царства, за часів знаменитих фараонів.

Таємний скарб Луксорського храму

Храм в Луксорі знаменитий високою якістю і красою ландшафтів, що покривають стіни його будівель. Широко відомі рельєфи на пілонах, що зображують битву Рамсеса при Кадеші; стіни колонади при Тутанхамоні були декоровані сценами святкування дня родючості; внутрішні будівлі – святая святих – покриті прекрасними рельєфами з зображенням сцен з життя Аменхотепа III.

Свій найцінніший скарб Луксорський храм відкрив дослідникам тільки в 1989 році, коли при реконструкції західної частини храму було знайдено схованку з приголомшливими скульптурами, що колись прикрашали храм.
Храм в Луксорі, Єгипет
Кількість статуй, їх ретельне поховання в шахті, говорять про те, що вони були відібрані і приховані усвідомлено. Ймовірно, в епоху римського завоювання жерці і служителі храму, побоюючись за збереження тисячолітніх цінностей, прийняли рішення заховати їх. Ніяких письмових свідчень даної події не збереглося, залишився тільки результат – збори прекрасних скульптур, які стали перлинами колекцій єгипетських музейних зібрань усього світу. Однак, для мандрівника, який відвідав Луксор в наш час, важливіше те, що більшу частину скарбів Луксорського храму можна побачити в місцевому музеї.

Є запитання по Єгипту?

Зателефонуйте нашому експерту на номер 097 7304745 або ж заповніть форму запиту та відправте. Оперативну відповідь отримаєте по телефону чи на електронну пошту


Менеджер Денис
Денис 097 7304745 Експерт по Єгипту
[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ по Єгипту” submit_button_text=’Надіслати’][contact-field label=”Як до Вас звертатися?” type=”name” /][contact-field label=”E-mail” type=”email” /][contact-field label=”або № тел” type=”text” /][contact-field label=”Ваше запитання:” type=”textarea” /][/contact-form]
Підбір туру в Хургаду

Заповніть форму та надішліть нам. Ми зробимо Вам найвигіднішу пропозицію!

[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ на підбір туру в Хургаду” submit_button_text=’Отримати найкращі пропозиції’][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Дата вильоту” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Дорослих” type=”select” required=”1″ options=”1,2,3,4,5,6,7″][contact-field label=”Дітей” type=”select” options=”0,1,2,3,4,5″][contact-field label=”Побажання” type=”textarea”][/contact-form]
Популярні готелі Хургади

Записи не найдены