Колоси Мемнона, Хургада, Єгипет

Колоси Мемнона

Колоси Мемнона, Хургада, Єгипет

Про місце Колоси Мемнона

На просторій рівнині, що розкинулася недалеко від Фів, можна побачити залишки монументальної алеї, яка колись вела до храму Аменхотепа III.

Історія і міфи про колоси Мемнона

Як це не прикро, але храм Аменхотепа вже не існує, а те, що від нього залишилося, відоме як «колоси Мемнона». Йдеться про дві величезні статуї 20-метрової висоти, тільки ноги яких мають 2 метри в довжину і метр в ширину. Виліплені з монолітних блоків пісковика, вони зображують сидячого на троні фараона зі складеними на колінах руками.

Південний колос зберігся трохи краще, ніж північний. Ймовірно, в 27 році до н.е. сильний землетрус зруйнував багато фіванських споруд і знищив верхню частину колоса до пояса. Втім, багато істориків вважають, що дані руйнування послужили результатом акту вандалізму з боку короля Камбиза. На користь цієї теорії говорить той факт, що Єгипет ніколи не був країною, в якій поширені землетруси.

Колоси Мемнона, Хургада, ЄгипетЩоранку на сході сонця можна почути, як статуя видає неясні, протяжні звуки, в яких багато мандрівників чують сумну, але гармонійну мелодію. Цей феномен, підтверджений такими великими істориками як Страбон, Тацит, Лукіан і Філострат, дозволив грецьким поетам скласти витончену історію. За легендою, «співаючий камінь» – це Мемнон, син богині Еос і Тифона, повелителя Єгипту і Ефіопії. Відправлений власним батьком на підтримку троянцам, обложеним грецької армією, Мемнон прославився, перемігши в битві героя Антілоха, сина Нестора, після чого загинув, убитий рукою Ахілла. Еос умилостивила всемогутнього Зевса воскресити її сина хоча б на мить на добу. Таким чином, щоранку, коли богиня ранкової зорі Еос пестить своїми променями сина, той відповідає матері протяжним сумним стогоном.

У реальності цей феномен має абсолютно реальне обгрунтування. Звуки утворюються в результаті пульсацій, що відбуваються на площині зламу при надходженні тепла перших сонячних променів на поверхню охололого за ніч каменю.

Колоси Мемнона, Хургада, ЄгипетПротягом багатьох століть на ногах колоса були видряпані численні і часом цікаві написи. Одна з них говорить: «Знай, про Той, хто царює над водами, власне Мемнон ще в доброму здоров’ї, і, зігрітий материнським полум’ям, він видає власний гучний голос біля підніжжя Лівійських гір в Єгипті, там, де Ніл розмежовує надвоє прекрасні Фіви; тоді, коли ти, Ахілл, колись ненаситний в битві, вже більше німий і на рівнині Трої, і в горах Фессалії ».

Власне, ім’я Мемнона статуї отримали помилково. Коли греки потрапили до Єгипту, вони побачили в цих статуях образ свого легендарного героя Трої Мемнона. За легендою і збереглася назва.

Легенда

Мемнон – напівбог, володар Ефіопського царства. Для допомоги своєму родичу Приаму, він відправляється в обложену Трою, де йде запекла битва.

Він виступає на чолі троянського війська, ворожу ж сторону (греки) веде сам знаменитий Ахілл.

Далі в ході битви Мемнон спрямовується за старим Нестором, який в результаті виниклої небезпеки закликає на допомогу свого сина Антілоха. Син, зрозуміло, кидається на допомогу для захисту батька, але, отримавши удар списом в груди від Мемнона, падає замертво. Ситуація загострюється тим, що Антілох був хорошим другом Ахілла.

Ахілл кидається за Мемноном. Обидва сильні, обидва сини богинь, обидва в броні, викуваної богом Гефестом. Вибухнула битва, за якою спостерігали навіть на небесах. Еос і Фетіда, матері героїв, просили у Зевса кожна за свого сина. Але Зевс для визначення переможця використовував свої золоті ваги. Чаша Мемнона опустилася вниз, це означало для нього поразку. Ахілл списом пронизує груди Мемнона.

Побачивши це, богиня Еос посилає ще своїх синів (богів вітру) для того, щоб забрати тіло Мемнона до річки Есепа, де йому і була створена гробниця.

Помітивши величезні колоси Мемнона в Луксорі, греки визнали в них саме цього Мемнона. Тут же, можливо, проявило себе і назва будівель – «менну», яке було співзвучне з ім’ям героя.

Але найцікавіше, що виявили греки, це те, що при потраплянні світла на одну з статуй вона починала співати. Звуки були схожі на обриваються струни арфи, тому греки вирішили, що це Мемнон скаржиться своєї матері при появі її з-за обрію. Зрозуміло, таке явище не пройшло повз увагу. Воно дивувало і вражало всіх людей. У 130 році статую відвідували Адріан і Сабіна. У 195 році Септимій Север наказав відновити зруйновані деталі статуй, після чого явище співу пропало. До сих пір невідомо, чим точно було викликано подібне явище, але то що воно було насправді не викликає сумніву.

Є запитання по Єгипту?

Зателефонуйте нашому експерту на номер 097 7304745 або ж заповніть форму запиту та відправте. Оперативну відповідь отримаєте по телефону чи на електронну пошту


Менеджер Денис
Денис 097 7304745 Експерт по Єгипту
[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ по Єгипту” submit_button_text=’Надіслати’][contact-field label=”Як до Вас звертатися?” type=”name” /][contact-field label=”E-mail” type=”email” /][contact-field label=”або № тел” type=”text” /][contact-field label=”Ваше запитання:” type=”textarea” /][/contact-form]
Підбір туру в Хургаду

Заповніть форму та надішліть нам. Ми зробимо Вам найвигіднішу пропозицію!

[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ на підбір туру в Хургаду” submit_button_text=’Отримати найкращі пропозиції’][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Дата вильоту” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Дорослих” type=”select” required=”1″ options=”1,2,3,4,5,6,7″][contact-field label=”Дітей” type=”select” options=”0,1,2,3,4,5″][contact-field label=”Побажання” type=”textarea”][/contact-form]
Популярні готелі Хургади

Записи не найдены