Поминальний храм цариці Хатшепсут, Хургада, Єгипет

Поминальний храм цариці Хатшепсут

Поминальний храм цариці Хатшепсут, Хургада, Єгипет

Про місце Поминальний храм цариці Хатшепсут

Поминальний храм цариці Хатшепсут, що вважається найбільш дивним монументом давньоєгипетського зодчества, знаходиться він в містечку Луксор, біля підніжжя скель Дейр ель-Бахрі.

Храм цариці Хатшепсут

Храм Хатшепсут був побудований в середині II тисячоліття до нашої ери. Цариця іменувала храм «Джесера Джесера», іншими словами «святий зі святих».

Опис поминального храму

Храм цариці Хатшепсут є воістину дивним результатом інженерії древніх єгиптян. Він значно відрізняється від храмів інших єгипетських правителів. Незвичайність архітектури храму цілком відповідає прецеденту появи на історичній арені жінки-фараона.

Храм знаходиться далеко від будівель інших правителів, в глибині фіванського некрополя. Хатшепсут не дотрималася традицій – на кордоні пустелі і зрошуваної території побудували величезний пілон, від якого до храму йшла дорога шириною 37 метрів.

Поминальний храм цариці Хатшепсут, Хургада, ЄгипетШирокі похилі дороги, які заміняють сходи, розбивають весь комплекс на 2 частини (південну і північну). На масивних балконах розташовувалися відкриті двори, портики, що також йшли в товщу гори. У давнину перед входом в храм на балконах був висаджений сад, а дорога до храму проходила поміж рядами сфінксів, зроблених з пісковика і розфарбованих яскравими фарбами. Тут були вириті два священних озера, що мають Т-подібну форму. Щоб увійти в храм цариці, необхідно було минути величезний обеліск. Саме приміщення храму було вирубано в вапнякових горах.

Місцезнаходження храму Хатшепсут визначене зовсім не випадково

Менш ніж в ста метрах від нього розташовувався схожий храм, який побудував правитель XI династії Ментухотеп Небхепетр. Даного фараона вважали родоначальником фиванских правителів, а Хатшепсут таким чином підкреслила спадкоємність свого правління, підтверджуючи законність свого перебування на єгипетському троні.

Стіни храму покриті староєгипетськими письменами і барельєфами. Барельєф одного з балконів розповідає про об’єднання Верхнього і Нижнього Єгипту. Одним з основних сюжетів барельєфів другого ярусу вважається фантастична ситуація народження цариці. На каменях зображена сцена появи божества Амона, який прийняв вигляд фараона Тутмоса I, в покоях матері Хатшепсут. Використовуючи власне божественне походження, цариця за допомогою цього мала намір утвердитися на троні. Ту ж задачу вона переслідувала, наказавши наділити власні скульптурні зображення в храмі чоловічими рисами. Хатшепсут зображена в чоловічому вбранні з царською накладною бородою – атрибутом єгипетських фараонів.

А колони портиків доповнює грандіозна статуя цариці, представленої у вигляді єгипетського божества Осіріса в білосніжному одязі. Руки цариці схрещені на грудях, а в руках вона тримає монарші скіпетри.

Південний портик другого ярусу оповідає про знамениту експедиції в Пунт у всіх подробицях

Живописцями був чітко зображений флот Хатшепсут, ландшафт Пунта, його великі цар і цариця, що підносять дари Хатшепсут.

Поминальний храм цариці Хатшепсут, Хургада, ЄгипетПо обидва боки портиків знаходяться святилища Анубіса (володаря некрополів) і Хатхор (якій була присвячена земля Дейр ель-Бахрі). Два святилища є гипостильними залами з дванадцятьма колонами, що знаходяться на балконах, а також внутрішні будівлі, що йдуть в глиб скелі. Колони святилища Хатхор були увінчані капітелями, які зображують обличчя богині, а на стінах святилища була зображена фігура сидячого фараона Тутмоса II, якому лиже руку корова (яку вважали священною твариною богині Хатхор) .

Є запитання по Єгипту?

Зателефонуйте нашому експерту на номер 097 7304745 або ж заповніть форму запиту та відправте. Оперативну відповідь отримаєте по телефону чи на електронну пошту


Менеджер Денис
Денис 097 7304745 Експерт по Єгипту
[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ по Єгипту” submit_button_text=’Надіслати’][contact-field label=”Як до Вас звертатися?” type=”name” /][contact-field label=”E-mail” type=”email” /][contact-field label=”або № тел” type=”text” /][contact-field label=”Ваше запитання:” type=”textarea” /][/contact-form]
Підбір туру в Хургаду

Заповніть форму та надішліть нам. Ми зробимо Вам найвигіднішу пропозицію!

[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ на підбір туру в Хургаду” submit_button_text=’Отримати найкращі пропозиції’][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Дата вильоту” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Дорослих” type=”select” required=”1″ options=”1,2,3,4,5,6,7″][contact-field label=”Дітей” type=”select” options=”0,1,2,3,4,5″][contact-field label=”Побажання” type=”textarea”][/contact-form]
Популярні готелі Хургади

Записи не найдены