Храм лотоса / Делі / Індія

Про місце Храм лотоса

Храм Лотоса – це головний Бахайській храм в Індії і суміжних країнах. Величезна будівля побудована з білосніжного пентелійського мармуру. Вонао має форму розпускаючоїя квітки лотоса – це найбільш популярна серед туристів визначна пам’ятка в столиці Індії.

Історія

У 1921 році бомбейська громада бахаї зробила запит Абдул-Баху на дозвіл будівництва Бахайського храму в Бомбеї, на що їм було дано позитивну відповідь.
Будівництво Храму лотоса почалося в 1978 році. Всі роботи були завершені 22 грудня 1986 року. Діаметр центрального залу досягає 75 метрів, а висота – 31 метр.
Проект розробляв архітектор Фаріборз Сахба. Канадець з іранськими корінням шукав натхнення у всесвітньо відомому проекті Сіднейського оперного театру, так що пам’ятка побудована в стилі структурного експресіонізму.
Єдине місце в Індії, що змагаються з Тадж-Махалом за кількістю відвідувачів це храм в Делі. Його оригінальна конструкція робить будівлю схожою на напіврозкрившу квітку величезного лотоса і налічує 27 пелюсток. Молитовний будинок бахаї став яскравою пам’яткою Азії.

Опис

Храм Лотоса має дев’ять входів, що підкреслює його відкритість для всіх без винятку. В обрисах неможливо знайти жодної прямої лінії або кута. Навіть система вентиляції тут побудована за принципом природи, а не кондиціювання. «Природна вентиляція» передбачає підйом нагрітого повітря і вихід його назовні через отвір в куполі, а прохолодний надходить знизу в храм через систему ставків. Щоб домогтися такого ефекту, точні геометричні розрахунки і копітке комп’ютерне проектування велося протягом двох з половиною років.
Гігантські «пелюстки» виконані з білого бетону. Вони облицьовані мармуром. Останній ряд пелюсток утворює склепіння храму, довершуючи схожість з бутоном лотоса. У центральному залі може вміститися 1300 віруючих. Навколо Храму дев’ять басейнів, що створює ефект знаходження квітки Лотоса на поверхні води.
Навколо Храму лотоса в Делі чиста і доглянута територія з ставками. Це відмінне місце для перерви в забігу по визначних пам’ятках міста. Вечірньої пори храм Лотоса красиво підсвічується.
Щоб потрапити до храму Лотоса, потрібно роззутися. Взуття тут приймають на зберігання безкоштовно. За вхід на територію грошей теж не беруть.
Усередині Храму лотоса тихо, так як тут не дозволяється голосно говорити, фотографувати і знімати відео. У будівлі прохолодно.

 

Храм Лотоса

Храм Лотоса в місті Нью-Делі (Індія)

Храм Лотоса в Нью-Делі (Індія)

Швидкий підбір туру в Делі:
[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ на підбір туру в Делі” submit_button_text=’Отримати найкращі пропозиції’][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Дата вильоту” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Дорослих” type=”select” required=”1″ options=”1,2,3,4,5,6,7″][contact-field label=”Дітей” type=”select” options=”0,1,2,3,4,5″][/contact-form]
Популярні пам'ятки Делі: