Храм Лакшмі-Нарайан, Делі, Індія

Храм Лакшмі-Нарайан

Храм Лакшмі-Нараяна – це індуїстський храм в Нью-Делі. Він також відомий під назвою Бірла Мандір. Храм був споруджений на честь Лакшмі і Нараяни – це сонцеликий богиня щастя і достатку, одне з втілень бога Вішну. Храм – це найяскравіша пам’ятка індійської столиці, яка приваблює туристів і паломників з усього світу. Особливо багато народу тут в період релігійних свят, таких як Джанмаштамі і Дівалі.

Історія

Будівництво церкви тривало з 1933 по 1939 роки. Ініціаторами стали сім’ї багатих філантропів і індійських промисловців Бірла, а зокрема Балдео Дас Бірла. Їм же був побудований медичний коледж в Калькутті. Храм часто називають Бірла-Темпл. Це ім’я закріпилося Махатмою Ганді в 1939 році, коли він ще і поставив умову, за яким вхід в храм дозволяється тепер не тільки індуїстів, а також людям інших каст або віри. З часів створення сім’я Бірла містить храм.

Будівля

Над мармуровим декором храму працювало понад ста різьбярів по каменю з Бенареса. Це місце стало знаменитим вже на етапі будівництва. На відкритті був присутній сам Махатм Ганді.

Будівля має три поверхи. Зовні воно виблискує яскравими фарбами і позолотою, так як побудовано воно з біло-рожевого мармуру, характерному для індуїстської архітектури храмів на півночі і північному сході Індії. Вежі, арки і галереї споруди багато прикрашені кам’яним різьбленням, що ілюструє сцени з індуїстських священних писань. Найвищим з різнокольорових куполів храму Лакшмі-Нарайан є купол 48 метрів у висоту.

Будівля прикрашають Джайпурская фрески і мармурові скульптури. Кожне менше за розміром святилища на різних ярусах храму, присвячене якомусь богові: Будді, Шиві, Хануману, Ганеші, Дурге. Святилище бога Крішни, наприклад, прикрашене різнокольоровими каменями і дзеркалами. За рахунок цього храм може стати місцем поклоніння прихильників якого завгодно спрямування індуїстської релігії, як індуїзму, так і джайнізму або буддизму.

Навколо храму Лакшмі-Нарайан тінисті сади, площа яких більше трьох гектар. На території є фонтан і каскадні водоспади. Є тут будівлі Geeta Bhawan, яке призначене для занять і дискусій. Храм Лакшмі Нараян – це одна з основних визначних пам’яток Делі, яка приваблює тисячі прихильників і простих туристів. Територія в загальному займає близько 30 тисяч кв. метрів

Швидкий підбір туру в Делі:
[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ на підбір туру в Делі” submit_button_text=’Отримати найкращі пропозиції’][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Дата вильоту” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Дорослих” type=”select” required=”1″ options=”1,2,3,4,5,6,7″][contact-field label=”Дітей” type=”select” options=”0,1,2,3,4,5″][/contact-form]
Популярні пам’ятки Делі