Карнакський храм (храм Амона в Карнаці), Хургада, Єгипет

Карнакський храм

Карнакський храм (храм Амона в Карнаці), Хургада, Єгипет

Про місце Карнакський храм

Більше ніж 80 гектарів території стародавнього міста Фіви займає Карнакський храм. Його часто називають саме так, в однині, незважаючи на те, що в реальності Карнакський храм являє собою комплекс монументальних будівель, що знаходяться недалеко від річки Ніл і міста Луксор, зведеного на місці старовинних Фівів.

Міфи і факти про Карнакський храм

Легенда свідчить, що храм Амона в Карнаці був присвячений найголовнішому божеству стародавнього Єгипту. Щороку на початку серпня, в період розливу Нілу, проходила розкішна урочиста церемонія: статую Амона виносили з храму і несли по алеї сфінксів в Луксорський храм, щоб там божество відродилося, як і земля після тривалої посухи.

У храмі фараон молився богам, просячи благословення на наступний рік. Потім він виходив до людей, і багатотисячний натовп повертався обличчям до Нілу, вихваляючи річку, що дає життя.

Після цього статую Амона в золотий барці доставляли по священному озеру назад у внутрішні покої храму в Карнаці, щоб знову вкрити її від непосвячених очей.

На відміну від багатьох єгипетських храмів, храм в Карнаці був побудований не одним фараоном, і навіть не однієї династією. Будівництво почалося в XVI столітті до нашої ери і тривало протягом більше 1300 років. Близько 30 фараонів внесли свою лепту у створення комплексу, зводячи храми, колони і обеліски, присвячені богам Фів.

Карнакський храм є унікальним не тільки серед єгипетських храмів

Це, напевно, найбільший і стародавній архітектурно-релігійний пам’ятник в світі, а також найбільший музей під відкритим небом. Ніколи священні будівлі не досягали таких масштабів, а внутрішнє оздоблення не відрізнялося такою розкішшю, як храм в Карнаку. Тільки гіпостильний зал храму, площею 103 на 52 метри містить 144 колони заввишки до 20 метрів, кожну з яких не змогли б обхопити 5 осіб! Гігантський пілон біля входу перевершує своїми розмірами всі інші: 156 метрів в довжину і 40 метрів у висоту!

За алеєю сфінксів і першим пілоном розташовується храм Фіванської тріади: Амона — бога сонця, його дружини Нут і їх сина Хонсу — божества місяця. Біля входу в гіпостильний зал стоїть колос Рамзеса II, в ногах якого зображена одна з його дочок. Барельєфи залу докладно розповідають про життя і подвиги фараона.

Далі, за храмом Тутмоса III розташовується «Ботанічний сад» — відкритий двір з настінними рельєфами, що імітують рослини і екзотичних тварин.

В глибині Карнакского комплексу височить величезний 39-метровий обеліск з червоного граніту. Другий обеліск не виніс випробування часом, його уламки розкидані навколо.

Зліва від південного двору розташовується священне озеро, у водах якого здійснювали ритуальне обмивання жерці. На березі височіє грандіозний гранітний жук-скоробей, встановлений Аменхотепом III. Єгиптяни вірять, що якщо обійти навколо статуї 7 разів і доторкнутися до неї рукою, то загадане бажання обов’язково збудеться.

У Карнакському храмі щовечора проходить світлове та звукове шоу

в якому показана історія міста Фіви як релігійного центру Єгипту. Шоу проходить на декількох мовах, в тому числі і російською.

Чимала частина будівель комплексу в Карнаці знаходиться на відкритому повітрі, будьте готові до відкритого сонця, користуйтеся сонцезахисними кремами і беріть з собою воду.

На протилежному березі Нілу розташований Мединет-Абу — другий за величиною храмовий ансамбль Єгипту. Також неподалік знаходиться долина Царів. А якщо у вас залишаться сили, радимо відвідати храми Абидоса — ворота в загробний світ, що охороняють самі загадкові таємниці фараонів.

Є запитання по Єгипту?

Зателефонуйте нашому експерту на номер 097 7304745 або ж заповніть форму запиту та відправте. Оперативну відповідь отримаєте по телефону чи на електронну пошту


Менеджер Денис
Денис 097 7304745 Експерт по Єгипту

Підбір туру в Хургаду

Заповніть форму та надішліть нам. Ми зробимо Вам найвигіднішу пропозицію!