Священна гора Синай

Гора Синай

Священна гора Синай

Про місце Гора Синай

У туристичному серці Єгипту, Шарм-ель-Шейху, мандрівників чекають не тільки піщані пляжі і фешенебельні готелі. Тут є місце і екскурсійному відпочинку.

Священна гора Синай

Гора Синай розташувалася поблизу курортного міста. Саме з Шарм-ель-Шейха до знаменитої гори приїжджає більшість мандрівників. Вона знаходиться в вісімдесяти кілометрах від міста і є найвищою серед Синайських гір. Вночі або днем, пішки або на верблюдах — сотні людей прямують сюди.

Легендарна гора розташовується на висоті 2285 метрів над рівнем моря, на півдні Синайського півострова. Вона має й інші назви — гора Мойсея, гора Хорив.

Гора Синай в Шарм-ель-Шейху є не просто цікавим природним явищем або історичною пам’яткою, а й священним місцем для іудеїв, християн і мусульман. Представники різних релігій здійснюють паломництво до неї. За біблійною легендою на схилі цієї гори Мойсея був Бог. Тут же пророк отримав скрижалі з десятьма заповідями.

Єврейська традиція не зберегла знань про точне розташування священної гори. Тому донині точаться суперечки, чи є гора Шарм-ель-Шейха тією самою, біля підніжжя якої колись сталося справжнє Диво.

Два шляхи до гори Мойсея

Екскурсії до гори Шарм-ель-Шейха частіше організовуються вночі, щоб нагорі туристи з`явилися до світанку. Адже вранці з гори Синай відкривається вражаючий, красивий вид на інші Синайські вершини.

Підйом займе близько трьох годин. Дістатися до пам’ятки можна двома шляхами — довгим і коротким. Однак саме короткий шлях подолати важче. Це крута стежка, що складається з 3100 ступенів. Саме таким шляхом до гори Синай в Шарм-ель-Шейху традиційно йдуть паломники і ченці. Їх приклад наслідують і мандрівники. В якості винагороди за подолання труднощів на шляху туристи зможуть побачити ще кілька історичних місць.

Довгий же шлях в XIX столітті проклали для тих, кому не під силу подолати крутий підйом. Другою стежкою (а вона так і називається верблюжою) мандрівники їдуть на верблюдах, які надаються бажаючим піднятися на гору Синай.

На вершині гори Шарм-ель-Шейха розташовується православний грецький храм Святої трійці і мечеть. На північному схилі пам’ятки знаходиться печерний храм Пророка Іллі і його колодязь, каплиця Богородиці. Біля підніжжя гори Синай — монастир Святої Катерини. Саме від нього розходяться стежки, що ведуть до вершини. Всі пам’ятки закриті для відвідування, крім мечеті. Доступ до решти можна отримати тільки за домовленістю і в присутності супроводжуючого з монастиря.

Не важливо, християнин, іудей або мусульманин, паломник або просто турист відвідують це місце, гора Синай буде цікава кожному. Підіймаючись на неї, можна відчути зв’язок з предками, потягом історії. Туристи, що побували в цьому священному місці, кажуть, що з вершини найвищої гори відкривається воістину чудовий вид на Синайські піки.

Є запитання по Єгипту?

Зателефонуйте нашому експерту на номер 097 7304745 або ж заповніть форму запиту та відправте. Оперативну відповідь отримаєте по телефону чи на електронну пошту


Менеджер Денис
Денис 097 7304745 Експерт по Єгипту

Підбір туру в Шарм-ель-Шейх

Заповніть форму та надішліть нам. Ми зробимо Вам найвигіднішу пропозицію!