Джантар Мантар, Делі, Індія

Про місце Джантар Мантар

Джантар Мантар – так називають відразу три з п’яти обсерваторій, які були спроектовані Махарадж Савай Джай Сінгхом II. До завдань її співробітників входить ревізія календаря і астрономічних таблиць. Обсерваторія розташована в Нью-Делі. Тут встановлено 13 архітектурних астрономічних приладів. Є також меморіальна дошка, встановлена ​​в 1910 році на одній зі структур обсерваторії. Останні дослідження тут дали зрозуміти, що фактична дата будівництва обсерваторії – 1724 рік.

Головною метою обсерваторії Джантар Мантар є складання астрономічних таблиць, а також передбачення часу і руху Сонця, Місяця та інших планет.

Призначення окремих частин обсерваторії

В межах обсерваторії існують абсолютно очевидно інструменти, серед яких Мішра-Янтра, Рам-Янтра, Самрат-Янтра, Джайяпракаш.
Слово «Джантар» означає «прилад», воно походить від санскритського слова «янтра», слово «Мантар» – від слова «мантра», воно означає «вимір». З звичним додаванням римованого слова вийшла назва – Джантар Мантар.

Вищий інструмент або Самрат-Янтра – це великий трикутник з 39-метрової гіпотенузою, паралельної Земної осі. Це найвидатніший винахід Джай Сінгха. Він представляє з себе по суті сонячний годинник. Самрат-Янтра побудували в якості точного інструменту на основі сонячних годинників. Такі існували до їх будівництва, вони вимірювали відхилення в координатах небесних тіл.

Джаяпракаш-Янтра складена з видовбаних півкуль, з мітками на їх увігнутих поверхнях. Зсередини спостерігач може вирівняти розташування зірок з різними позначками або краєм.

Мішра-Янтри може вказувати, коли в тому чи іншому місті світу настає опівдні. Це єдине споруда не винайдене Савай Джай Сінгхом

Історія

Магараджа усвідомлював, що індійські календарі і астрономічні карти були створені з великими похибками. Та й астрономія практично не розвивалася, як наука. Тоді він вирішив зробити карти, що відповідали дійсному стану небесних тіл. Він мріяв створити ще й інструменти для астрономічних спостережень, доступні всім любителям астрономії. Набравши безліч наукових книг, Джай Сингх оточив себе працями вчених з мусульманських, індуських, європейських шкіл астрономії. Незабаром він почав будувати кам’яні споруди.

Швидкий підбір туру в Делі:
[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ на підбір туру в Делі” submit_button_text=’Отримати найкращі пропозиції’][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Дата вильоту” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Дорослих” type=”select” required=”1″ options=”1,2,3,4,5,6,7″][contact-field label=”Дітей” type=”select” options=”0,1,2,3,4,5″][/contact-form]
Популярні пам’ятки Делі