Долина Царів, Хургада, Єгипет

Долина Царів

Долина Царів, Хургада, Єгипет

Про місце Долина Царів

Долина Царів – це долина царських гробниць, загублена серед скель неподалік від стародавнього міста Фіви.

Долина Царів – вражаюче місце, випалене сонцем пустелі, яке ідеально підходить для будівництва обителі вічного спокою фараонів. Навіть в наш час Долина Царів оповита загадковим серпанком таємниці.

Гробниці в Долині царів

До теперішнього моменту в Долині царів знайдено шістдесят чотири гробниці. Всі вони побудовані за схожим планом: похилий коридор завдовжки до двохсот метрів, круто йде вниз на глибину до ста метрів і закінчується трьома або чотирма кімнатами. Стіни і стелі коридорів і кімнат покривають яскраві кольорові малюнки, якы збереглися до наших днів і розповідають про життя і подвиги покійного фараона. Входи в гробниці засипані великими каменями.

Долина Царів, Хургада, ЄгипетНа жаль, всі знайдені в Долині Царів гробниці були розорені ще в давнину. Лише гробниця Тутанхамона, виявлена ​​англійським археологом Говардом Картером в 1922 році, залишилася майже недоторканою.

Долина Цариць

Поруч з Долиною Царів розташовується інший некрополь – Долина Цариць, в якій поховані не тільки цариці, але і рано померлі єгипетські принци. Тут археологам вдалося знайти понад сімдесят гробниць, які трохи менші за розмірами і зовнішнім виглядом нагадують усипальниці в Долині Царів.

Історія Долини Царів

Історія Долини Царів почалася з несподіваного рішення фараона Тутмоса Першого відокремити свою гробницю від заупокійного храму і захоронити своє тіло не в пишній гробниці, а в таємному місці. Фараон і його придворний архітектор Ірени сподівалися, що гробниця, захована в скелях, буде краще захищена від грабіжників, ніж відкриті поглядам піраміди. А щоб ввести мисливців за легкою наживою в ще більший обман, храми мертвих закладалися в віддаленні від самих гробниць.

Протягом п’яти століть така форма поховань залишалася незмінною і лише трохи удосконалювалася. У вапняковій скелі прокладалися довгі і глибокі коридори. До похоронної камери вели секретні падаючі двері, головний вхід маскувався земляними горбами і насипами. Зате декор і похоронні дари, до яких належали гімни, магічні формули з «Книги мертвих», фігурки божеств і біографії померлих, відтворені в картинах, були дуже різноманітними.

Долина Царів, Хургада, ЄгипетАле незважаючи на всі старання будівельників гробниць, спокій Тутмоса Першого та інших фараонів був недовгим. Відомо безліч фактів, пов’язаних з розкраданням гробниць, таємними крадіжками і нічними нальотами при світлі смолоскипів. І мова йде не тільки про злодіїв, які бажають заволодіти коштовностями, але і про відданих фанатиків. Вважаючи, що їх пан в небезпеці, вони переносили його мумію з однієї гробниці в іншу. Наприклад, фараон Рамзес Третій був таким чином похований тричі!

Гробниці Долини Царів – це найвищі зразки світового мистецтва

Вони включені в число скарбів всесвітньої спадщини. Однак зараз мумій в цих гробницях немає, всі вони виставлені в залі мумій Єгипетського музею в Каїрі. І лише мумія фараона Тутанхамона зберігається там, де вона пролежала майже три з половиною тисячі років.

Є запитання по Єгипту?

Зателефонуйте нашому експерту на номер 097 7304745 або ж заповніть форму запиту та відправте. Оперативну відповідь отримаєте по телефону чи на електронну пошту


Менеджер Денис
Денис 097 7304745 Експерт по Єгипту
[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ по Єгипту” submit_button_text=’Надіслати’][contact-field label=”Як до Вас звертатися?” type=”name” /][contact-field label=”E-mail” type=”email” /][contact-field label=”або № тел” type=”text” /][contact-field label=”Ваше запитання:” type=”textarea” /][/contact-form]
Підбір туру в Хургаду

Заповніть форму та надішліть нам. Ми зробимо Вам найвигіднішу пропозицію!

[contact-form to=”aerotravel.ua@gmail.com” subject=”ЗАПИТ на підбір туру в Хургаду” submit_button_text=’Отримати найкращі пропозиції’][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″][contact-field label=”E-mail” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Дата вильоту” type=”text” required=”1″][contact-field label=”Дорослих” type=”select” required=”1″ options=”1,2,3,4,5,6,7″][contact-field label=”Дітей” type=”select” options=”0,1,2,3,4,5″][contact-field label=”Побажання” type=”textarea”][/contact-form]
Популярні готелі Хургади

Записи не найдены